Wracamy do korzeni sztuk walki

Karate jest skuteczną sztuką walki gołymi, nieuzbrojonymi rękoma i nogami. Trenerzy Mistrzów Świata czekają na Ciebie, aby przekazać Ci esencję treningu tradycyjnych odmian karate.

Przejdziesz trzy etapy szkolenia:

1. Wstępny – trening początkujący.
Tutaj zdobywasz umiejętności z zakresu koordynacji ruchowej, opanowujesz proste techniki walki oraz ich kombinacje, nabywasz podstawową wiedzę o ich zastosowaniu w samoobronie.

2. Rozwinięty – trening średniozaawansowany.

Na tym etapie kontynuujesz naukę wyniesioną z grupy początkującej i pogłębiasz ją poprzez poznawanie wyższych (trudniejszych) technik karate oraz opanowujesz umiejętności łączenia ich w skomplikowane struktury (kombinacje i układy technik, tzw. Kata). Poznajesz arkana ćwiczeń z partnerem, początki strategii walki i wyrabiasz siłę ciosu.

3. Specjalizacja – trening zaawansowany i zawodniczy.

Jeżeli przeszedłeś poprzednie etapy szkolenia, wiesz już co czeka cię teraz. Nauczysz się mistrzowskiego panowania nad własnym ciałem i umysłem władając w wyjątkowo skuteczny sposób techniką karate. Poznasz najtrudniejsze tajniki strategii walki — sposoby odpierania i wyprzedzania ataku przeciwnika.

Przygotujesz się do egzaminu na czarny pas, a jak zechcesz, również do startu w najtrudniejszych zawodach sportowych.

Nabędziesz również trzech ważnych dla mistrza cech:

1. Uprzejmość.

Karate zaczyna się i kończy grzecznością oraz uprzejmością. Nie może być uznany za karatekę ten, kto prześcignął innych w technice, a nie jest grzeczny i uprzejmy.

2. Czystość.

Karateka musi zawsze utrzymywać swe ciało i umysł w czystości i gotowości. Kiedy utraci on prawość i czystość umysłu jest niemożliwe, aby uczył się dalej karate.

3. Pilność.

Wytrzymałość i wysiłek mogą dokonać cudu. Pilność leży także u podstaw ducha walki.