Rafał Sałapski jest  od 2002 roku uczniem Mistrza Alaina FLOQUET’a 9°Dan Aikibudo Hanshi i 8°Dan Katori Shinto Ryu. Rafał Sałapski jest nauczycielem Aikibudo (od 2019 posiada 4°Dan) i Katori Shintō-ryū (od 2014 roku posiada 3°Dan). Jest aktywnym i stałym członkiem Międzynarodowej Federacji Aikibudo (FIAB), został upoważniony przez tę Federację do uczenia i promowania Aikibudo w Polsce. Z tego też tytułu jest jedynym i wyłącznym Delegatem Technicznym na Polskę w zakresie Aikibudo oraz Katori Shinto Ryu.

Rafał Sałapski jest  od 2002 roku uczniem Mistrza Alaina FLOQUET’a 9°Dan Aikibudo Hanshi i 8°Dan Katori Shinto Ryu. Rafał Sałapski od 2014 roku uczy się Katori Shintō-ryū w Europie i w Japonii od mistrza Yukihiro Sugino 9°Dan. Obecnie Rafał Sałapski pobiera również nauki na seminariach szkoleniowych od takich mistrzów jak: Daniel Dubreuil 7°Dan Aikibudo i 7°Dan Katori Shinto Ryu, Paul Patrick Harmant 7°Dan Aikibudo i 6°Dan Katori Shinto Ryu, Jaroslav Sodritsov 5°Dan Aikibudo i Menkyo Mokuroku Katori Shinto Ryu, Loris Petris 6°Dan Katori Shinto Ryu, Ulf Rott 5°Dan Katori Shinto Ryu.

Wcześniej od 2002 roku do 2007 roku ćwiczył Katori Shinto Ryu na seminariach pod okiem mistrza Goro Hatakeyama 9°Dan Menkyo Kaiden. Od 2007 do 2010 uczył się od  mistrzów z Włoch: Sergio Mor Stabilini 7°Dan Katori Shinto Ryu, Andrea Re 7°Dan Katori Shinto Ryu, Fabio Bardanzellu 6°Dan Katori Shinto Ryu.
Rafał Sałapski organizuje polskie i międzynarodowe seminaria Aikibudo i Katori Shinto-ryu z udziałem wyżej wymienionych mistrzów oraz jest zapraszany do prowadzenia seminariów w Polsce i za granicą.

W życiu prywatnym jest nauczycielem wf i trenerem personalnym. Oprócz tego jest instruktorem fitness i pływania.

www.kenjutsu-warszawa.pl

www.katori.pl