Ju-Jitsu to stara, samurajska sztuka walki wręcz.

Naucz się starej sztuki samurajskiej walki wręcz

Tradycyjne Ju-Jitsu charakteryzuje się wszechstronnością sposobów walki. Było uprawiane z dwóch powodów: 1. potrzeba walki w bardzo bliskim dystansie 2. na okoliczność utraty miecza na polu bitwy.Stosowane są tu kopnięcia, ciosy, przechwyty, rzuty, dźwignie, unieruchomienia i duszenia. W rzeczywistym starciu na polu walki samuraj, po utracie miecza, zawsze mógł jeszcze walczyć wręcz, stosując umiejętności Ju-Jitsu (dawniej nazywane Ju-Jutsu). W wydaniu bojowym dźwignie często kończyły się złamaniami lub poważnymi zwichnięciami stawów. Obecnie w systemie treningu dla własnego rozwoju, stosujemy ćwiczenia nie przekraczające granicy bólu, nie wyrządzając tym samym szkody w ciele partnera, jednak posiadana umiejętność wykonania technik destrukcyjnych bardzo jest przydatna w samoobronie oraz dla poczucia własnego bezpieczeństwa.