Treningi rozpoczął w wieku 15 lat w Warszawie, w jednym z pierwszych w Polsce klubów aikido. Pod wrażeniem takich nauczycieli jak Sensei Patricia Hendricks (USA) i Sensei Ulf Evenas (Szwecja) od lat 90-siątych praktykuje konsekwentnie aikido wg tradycji Iwama Takemusu. Posiada bogate doświadczenie i kwalifikacje szkoleniowe (instruktor sportu od 1992r). Na treningach skoncentrowany w pierwszej kolejności na bezpieczeństwie uczestników i precyzji wykonań. Uczeń Sensei Ulfa Evenåsa 7 dan.

ULF EVENÅS, 7 DAN, SHIHAN
Ulf Evenås ćwiczenie sztuk walki rozpoczął od karate. Aikido zaczął ćwiczyć w 1968 r., a od 1969 r. Iwama Takemusu Aiki. Po raz pierwszy został na 6 miesięcy uczniem rezydentem (uchi deshi) w Iwamie w 1973 r. pod kierunkiem Sensei Morihiro Saito. Potem wielokrotnie przyjeżdżał do Sensei Saito do Iwamy stając się na 29 lat (do śmierci Sensei Saito) jego bliskim i oddanym uczniem.
Shihan Morihiro Saito przyznał Sensei Ulfowi 6 dana, czyniąc go w 1992r Shihanem i swoim bezpośrednim przedstawicielem na Skandynawię. W 2001r. przyznał mu 7 dana. Sensei Ulf zdobył także najwyższy stopień mistrzowski (mokuroku) w zakresie praktyki z bronią (aiki ken i aiki jo) oraz prawo nadawania stopni w tym zakresie.
Ulf Evenås w 2015 otrzymał najwyższe wyróżnienia sportowe w Szwecji Złoty Medal Zasługi Szwedzkiej Akademii Sportu. Szwedzki Związek Sztuk Walki nagrodził go swoim najwyższym wyróżnieniem w 2010 r. a w 2014 r. tytułem osobowości roku w zakresie sztuk walki. Rosyjska Akademia Sztuk Walki nagrodziła go (w 2016r) za „najwyższy poziom aktywności i wielki osobisty wkład w rozwój sztuk walki w Rosji). Sensei Ulf otrzymał także w 2016r. wyróżnienie od rządy Rumunii za „rozwój aikido w Rumunii”, a w 2017 dyplom honorowy od Rumuńskiej Federacji Aikido.
Ulf Evenås jest Shihanem Międzynarodowej Federacji Aikido (IAF).
Ulf jest współzałożycielem Klubu Aikido w Goteborgu, którego jest głównym instruktorem. Jest też członkiem rady technicznej Szwedzkiej Federacji Aikido. Do chwili obecnej poprowadził ok 800 staży w ponad 25 krajach świata.